Gülenay Pema Antep

1998 yılından bu yana Nepal, Hindistan, İtalya ve Tayland’da yaşayarak, Vipassana Meditasyonu, Tibet Budist Felsefesi, Iyengar Yoga ve Agama Yoga geleneklerinde kişisel ve spiritüel gelişimini sürdüren Gülenay Pema Antep, 12 yıllık bu süreçte, öğretilerin merkezinde edindiği tecrübeleri ezoterik ve kaybolmaya yüz tutmuş,

Tibet ve Hint Tantrik Yoga tekniklerinin bir araya geldiği Agama Yoga  çatısı altında paylaşıyor.

Altı yıl yaşadığı ve 2. vatanı olarak gördüğü Hindistan’da düzenli olarak Vipassana, Hridaya ve Tibet Budist Meditasyon kurslarına katıldı, gönüllü olarak çalıştı ve  organizasyonlarında görev aldı. Bu süreçte en uzunu 17 gün olan 15 sessiz inzivaya katıldı ve onlarcasında gönüllü çalıştı. İki ana Tantrik geleneğin eşsiz hocalarından Swami Vivekananda Saraswati ve Guruji Rajkumar rehberliğinde kanal olmakta, Vipassana geleneği ile Tantra geleneğinin harmanladığı Tantrik Vipassana Meditasyonu ile daha derinlere inmeye hazır olanlara rehberlik yapmakta. 1.5 yıl yaşadığı ve dersler verdiği Agama Yoga‘nın Tayland merkezinde yılın bir bölümünde aktif olarak Yoga hocalığına devam eden Antep, diğer aylarda Türkiye’de dersler veriyor.

Aynı zamanda Bütünsel Yaşam ve İlişki Koçu olan Pema, kadınlara özel Gizemli Dişilik seminerleri düzenliyor, feminen ve maskülen doğanın tanımlanması ve dengelenmesine yönelik yoğun çalışmalar yapıyor, bireylere ve çiftlere dönüşüm yollarında rehber oluyor.

Gülenay Pema Antep International Yoga Federation ve Yoga Alliance tarafından onaylı (500 saat) Yoga Teacher sertifikasına sahiptir. Lise ve yüksek öğrenimini Amerika’da yapan Pema, dijital iletişim alanında çok uluslu firmalarla çalışmıştır.


Kişisel Blog Sayfası: http://gulenaypema.com

Facebook iletişim Sayfası: http://www.facebook.com/GulenayPema

Ali Murat Yılmaz

Uzun yıllar çeşitli dergilerde ve yayınevlerinde tasarım yönetmeni ve yaratıcı yönetmen olarak görev yaptıktan sonra stresli iş yaşamını 2005 yılı sonunda bırakıp Hindistan’a seyahate çıktı. 2 aylık bir seyahatin sonunda Hindistan'da yaşamaya karar verdi. Seyahat ettikçe Hindistan’ı Türkçe anlatmaya karar verip 2006 yılının sonlarına doğru Hindistan Rehberi için hazırlıklara başladı ve bir buçuk yıllık bir çalışmayla rehberi bitirdi. Halen seyahat etmekte ve yılın yarısını Hindistan'da küçük bir sahil kasabasında yaşamaktadır.

Hindistan'da sahibi olduğu ekolojik tur şirketi ile yerel yapıyı ve doğayı tecrübe etmek isteyenlere özel Hindistan gezileri düzenlemektedir.

2009 Yılında başladığı Motosikletle Hindistan Turu kapsamında hazırladığı Video Dökümenter çalışmaları devam etmektedir. Dökümenter Hindistan’da yapılan en uzun süreli Motosiklet seyahati olup çok yakında televizyon serisi olarak Hindistan severler ile buluşacaktır.

Bağımsız olarak sürdürdüğü tasarım ve fotoğrafçılık çalışamalarını halen Hindistan’da sürdürmektedir.

Lonely Planet, Elle, Outlook Traveller, Milliyet gibi yayınlarda seyahat yazıları ve fotoğrafları yayınlanmıştır.


Kişisel Blog Sayfası: wishyouwerehere.in

Facebook takip sayfası: http://www.facebook.com/MotosikletleHindistanTuru?ref=hl

YAZARLAR

İLETİŞİM

TAKİP ET / PAYLAŞ

Cinius Yayınları NetKitap

Babıali Cad. No. 14 Cağaloğlu 34410 İstanbul, Türkiye

(212) 528 33 14

© 2008 YERKUŞAĞI